NAJKRAJŠÍ KALENDÁR SLOVENSKA

Výsledky 16. ročníka súťaže
NAJKRAJŠÍ KALENDÁR SLOVENSKA 2008


Porota udelila ocenenia v týchto kategóriách:



A. NÁSTENNÉ VIACLISTOVÉ


A.1. FIREMNÉ FOTOGRAFICKÉ


1. SPEKTRUM GRAFIK, a.s. – Špeciálka TNK
2. Združená stredná škola polygrafická – Hĺbkotlač
3. Whirlpool Slovakia, Miroslav Zumrík - …in motion


A.2. FIREMNÉ REPRODUKCIE UMELECKÝCH DIEL


1. KASICO, a.s. – KASICO 2008
2. Colspedia, s.r.o – Princíp mojej krajiny


A.3. VOĽNE PREDAJNÉ FOTOGRAFICKÉ


1. SPEKTRUM GRAFIK, a.s.- Karol Demuth, Tatranské impresie
2. SPEKTRUM GRAFIK, a.s. - Špeciál Bikes
3. REDA, s.r.o – Bratislava


A.4. VOĽNE PREDAJNÉ REPRODUKCIE UMELCKÝCH DIEL


SPEKTRUM GRAFIK, a.s. - Ballet Dancers - ex aequo


A.5. AUTORSKÉ


1. Igor Boháč, Fotocentrum – Poklady pivníc
2. Generálne riaditeľstvo Železníc Slovenskej republiky Bratislava – Železnica môj život
3. Filip Kulisev – Amazing planet

Mimoriadne ocenenie: Ivan Čaniga– Dimension of shapes, za profesionálne zvládnuté fotografie a za grafické a polygrafické spracovanie kalendára.

Rádio Regina ocenilo kalendár Folklór v Turci, ktorý prihlásil Michal Lašút


A.6. MESTÁ


1. Obec Bernolákovo, Obec Bernolákovo
2. Mestská časť Košice-Krásna, Krásna
3. Obec Muráň, Muráň


A.7. OBCE


1. Obec Bernolákovo – Obec Bernolákovo
2. Obec Muráň – Obec Muráň
3. ALFA MEDIA, Obec Čaňa – Recepty našich babičiek

Redakcia Obecné noviny ocenila kalendár Haniska očami detí, ktorý nominovala obec Haniska


A.8. REGIÓNY


1. Prešovský samosprávny kraj – Pamiatky horného Šariša v skanzene Šarišského múzea v Bardejove
2. Banskobystrický samosprávny kraj a Bratia Sabovci, s.r.o – Rok v banskobystrickom samosprávnom kraji


B.9. NÁSTENNÉ, JEDNOLISTOVÉ PLAGÁTY


1. Gupress, s.r.o – Spoločenské pravidlá
2. Regionálna rozvojová agentúra Kysuce – Drotársky kalendár
3. Obec Štrba – Štrba, obec pod Tatrami


C. STOLOVÉ


C.10. FIREMNÉ


1. Železiarne Podbrezová, a.s – Železiarne Podbrezová
2. Generálne riaditeľstvo Železníc Slovenskej republiky Bratislava – Železnice slovenskej republiky


C.11. VOĽNE PREDAJNÉ


1. Filip Kulisev – Amazing planet
2. SPEKTRUM GRAFIK, a.s.- Claude Monet
3. Spolok sv. Vojtecha - VOJTECH, s.r.o – Svätovojtešský katolícky kalendár


C.12. MESTÁ, C.13. OBCE


1. Obec Veľké Leváre – Kalendár s historickými fotografiami obce
2. Mesto Dolný Kubín – Dolný Kubín, včera a dnes
3. Mestské centrum kultúry Malacky – Divadlo na hambálku 2002-2007


D.14. KARTIČKOVÉ


1. Ján Miškovič „MIŠIAK“ – Donovaly
2. Obec Smižany - Modliba za Smižany
3. Mesto Prievidza - Mestská polícia Prievidza


E.15. INTERNETOVÉ


Katarína Volčková Sláviková – Identity – ex aequo


F.17. INÉ


1. Výtvarná agentúra A1 – Kolekcia diárov
2. Združená stredná škola polygrafická – Minidiár
3. Mesto Pezinok – Pezinok