NAJKRAJŠÍ KALENDÁR SLOVENSKA

Výsledky 31. ročníka súťaže
NAJKRAJŠÍ KALENDÁR SLOVENSKA 2023


Porota udelila ocenenia v týchto kategóriách:



A1 Firemné fotografické


1. Z STUDIO, spol. s.r.o.: Sokotra 2023
2. Západoslovenské tlačiarne Skalica, s.r.o.: Rok s jasnou perspektívou
3. MONDI SCP, a.s.: Duša stromu uchovaná v kráse

Čestné uznanie:
FC Spartak Trnava: Storočnica FC Spartak Trnava a mládeže
Kúpele Trenčianske Teplice, a.s.: Nástenný kalendár Hammam 2023
Rímskokatolícka cirkev farnosť Bánov: Rím kalendár 2023
Stredná odborná škola polygrafická: Nástenný viaclistový kalendár


A2 Firemné reprodukcie umeleckých diel


Mimoriadne ocenenie:
Za dlhodobé šírenie výtvarnej kultúry pre minoritné skupiny obyvateľstva SKN Mateja Hrebendu: Z ríše húb


A3 Autorské


1. Miroslav Saniga: Chotár pod Čiernym kameňom – čarokrásna záhrada Eden 2023
2. Ľubomír Schmida: FIAT LUX Ľubomír Schmida


A4 Regióny


1. SB PRESS, s.r.o.: S láskou a úctou k tradíciám
2. Trenčiansky samosprávny kraj: Skryté zákutia Trenčianskeho kraja
3. Oz Modranská muzeálna spoločnosť: Ľudový odev z Modry Kráľovej 2023

Čestné uznanie:
Vihorlatské múzeum v Humennom: Renesančný kaštieľ v Humennom 2023
OZ Folklórne Kopanice: Kopanice v kroji 2023


A5 Mestá


1. Mesto Prievidza: Osobnosti prievidzských ulíc
2. Mestské kultúrne stredisko mesta Medzev: Medzevský kalendár 2023, Recepty našich starých mám, Rezepte userer Grossmutter
3. Mesto Krupina: Premeny Krupiny


A6 Obce


1. Obec Lovča: Obec Lovča a okolie 2023
2. Istra Centrum a MČ Bratislava Devínska Nová Ves: FOTOFÓRUM 2023
3. Obec Muráň: Muráň


A7 Voľnopredajné fotografické


1. PRESCO GROUP, a.s.: Světové knihovny
2. PRESCO GROUP, a.s.: Snová krajina
3. Slovenská ústredná hvezdáreň: Astronomický kalendár 2023


A8 Voľnopredajné reprodukcie umeleckých diel


1. PRESCO GROUP, a.s.: Claude Monet
2. PRESCO GROUP, a.s.: Oldtimers – Václav Zapadlík


B9 Jednolistové


1. GUPRESS s.r.o.: Slovenské potraviny s chráneným označením
2. Obec Štrba: Štrba 2023 C10 Stolové


C10a Stolové Mestá


1. Mesto Topoľčany: #mesTO žije
2. Mesto Svidník: ...história je ako klenot
3. Mesto Holíč: Kalendár 2023 Mesto Holíč

Čestné uznanie:
Mesto Jelšava: Aké bohatstvo sa nám uchovalo z kuchýň stredného Gemera


C10b Stolové Obce


1. Obec Zohor: Perly okolo nás
2. Obec Jaslovské Bohunice: Spolky v našej obci

3. Obec Rabča: Rabča 2023
Čestné uznanie:
Obec Muráň: Muráň
Obecný úrad Ivanka pri Dunaji: Ivanka pri Dunaji očami detí


C10c Stolové Slovensko a Regióny


1. Regionálne združenie miest a obcí, región Stredné Ponitrie: Tak si tu žijeme. Kalendár región Stredné Ponitrie 2023
2. Trenčiansky samosprávny kraj: Kalendár zelenej župy
3. SB PRESS, s.r.o.: Vitajte u nás 2023 (v kraji tradícií a pohostinných ľudí)

Čestné uznanie:
Turizmus regiónu Bratislava, Krajská organizácia cestovného ruchu: Je to len na skok...na lokálne dobroty
tvorme s.r.o.: Pohľadnicový kalendár/postcards calendar Slovensko 2023


C10d Stolové Iné


1. Miroslav Saniga: Chotár pod Čiernym kameňom – čarokrásna záhrada Eden 2023
2. Štátna vedecká knižnica Banská Bystrica: Architektúra knižníc 2023
3. Gabriel Bodnár: TESLA 2023

Čestné uznanie:
Rímskokatolícka cirkev farnosť Bánov: Rím kalendár 2023"