NAJKRAJŠÍ KALENDÁR SLOVENSKA

Výsledky 32. ročníka súťaže
NAJKRAJŠÍ KALENDÁR SLOVENSKA 2024


Porota udelila ocenenia v týchto kategóriách:



A1 Firemné fotografické


1. Správa Tatranského národného parku so sídlom v Tatranskej Lomnici: Sovy Tatier 2024
2. Stredná odborná škola polygrafická: Nástenný viaclistový kalendár
3. GEOKOD, s.r.o.: Svet geodézie 2024

Čestné uznanie:
RH Media, s.r.o.: Prievidza 2024


A2 Firemné reprodukcie umeleckých diel


1. MONDI SCP a.s.: Umenie lieči 2024
2. Trenčianske múzeum v Trenčíne: Fragmenty
3. Národný žrebčín Topoľčianky š.p.: Lipicany z Národného žrebčína Topoľčianky

Mimoriadne ocenenie za dlhodobé šírenie výtvarnej kultúry pre minoritné skupiny obyvateľstva:
SKN Mateja Hrebendu v Levoči: Chrobáky – skrytý svet

Čestné uznanie:
Prešovské kultúrne a spoločenské združenie: Slovak Folklore Ensemble
SOŠ polygrafická, Mgr. art. Barbora Molnárová: Tajomné povesti slovenských hradov


A3 Autorské


1. Peter Ďurík: Iniciály 2024
2. Juraj Gavura: Mystérium krajiny 2024
3. Miroslav Fabián: Osobnosti Sabinova

Čestné uznanie:
COMTESSA Consulting s.r.o.: CHATEAU GRAND CASTLE Liptovský Hrádok
ISMC BOHEMIA, s.r.o.: Martin Patřičný 2024
Ivana Jackuliaková: Život včely 2024
Ľubomír Schmida: Čarovné Slovensko 2024
Miroslav Saniga: Murárik červenokrídly – nadprirodzená vtáčia ikona nebotyčných brál čiernokamenskej Záhrady Eden 2024


A4 Regióny


1. Občianske združenie PRO MODERDORF: Historický kalendár 2024 – Modranka
2. Trenčiansky samosprávny kraj: Trenčianska župa otvorená verejnosti


A5 Mestá


1. Mesto Banská Štiavnica: Banská Štiavnica 2024
2. Mesto Krupina: Krupina v obrazoch 2024: 780. výročie obnovenia privilégií
3. Mesto Svidník: ...kde Rusíni ľubľat zaspivaty i zatancuvaty

Čestné uznanie:
Mestské kultúrne stredisko Medzev: Zo života našich predkov Medzev 2024
Mesto Nová Dubnica: Peter Jelínek Nová Dubnica 2024


A6 Obce


1. Obec Poruba: Poruba so srdcom maľovaná 2024
2. Obec Terchová: Terchová 2024
3. Obec Muráň: Muráň

Čestné uznanie:
Istra Centrum a MČ Bratislava Devínska Nová Ves: FOTOFÓRUM 2024
Obec Oravské Veselé: Oravské Veselé 2024


A7 Voľnopredajné fotografické


1. Občianske združenie Kultúra so srdcom: Dobré srdce
2. Slovenský filmový ústav: Jozef Kroner 100
3. Slovenská ústredná hvezdáreň: Astronomický kalendár 2024


B9 Jednolistové


1. GUPRESS s.r.o.: Zlatá éra kúpeľníctva na Slovensku
2. Obec Štrba: Štrba
3. Obec Rochovce: Nástenný jednolistový kalendár obce Rochovce


C10 Stolové


C10a Stolové Mestá


1. Mesto Liptovský Hrádok: Kalendár 2024 – Liptovský Hrádok a mestská časť Dovalovo na historických fotografiách
2. Oblastná organizácia cestovného ruchu Trenčianske Teplice: Kalendár mesta Trenčianske Teplice
3. tvorme s.r.o.: Pohľadnicový kalendár BRATISLAVA 2024 s fotografiami bratov Adama a Mateja Kováča

Čestné uznanie:
Mesto Holíč: Kalendár 2024 Mesto Holíč



C10b Stolové Obce


1. Obec Halič: Halič 2024
2. Obec Zohor: Duchovní strážcovia obce Zohor
3. Miroslav Saniga: Obec Donovaly 2024

Čestné uznanie:
Obec Jaslovské Bohunice: Jaslovské Bohunice 2024
Obec Rabča: Druhýkrát znovuzaložená 9.8.1608, Kalendár obce
Obec Sihelné: Kalendár obce Sihelné 2024
Obec Slovenské Pravno: Slovenské Pravno 2024 spomienky na oslavy prvej písomnej zmienky o obci
Za krajšie Štrbské Pleso: Štrba


C10c Stolové Slovensko a Regióny


1. Trenčiansky samosprávny kraj: Trenčianska župa otvorená verejnosti
2. Regionálne združenie miest a obcí, Región Stredné Ponitrie: Naším spoločným domovom je Stredné Ponitrie
3. Vydavateľstvo SB PRESS: Regionálny týždenný SK – Vitajte u nás 2024, v kraji tradícií a pohostinných ľudí

Čestné uznanie:
Občianske združenie pre rozvoj mikroregiónu Požitavie-Širočina: Požitavie – Širočina 2024
tvorme s.r.o.: Pohľadnicový kalendár SLOVENSKO 2024



C10d Stolové Iné


1. Štátna vedecká knižnica v Banskej Bystrici: Život musí mať cveng!
2. Ondrej Šebesta, Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP): Slovensko zachytené očami kolegov
3. Miroslav Saniga: FOSFA Life Science 2024

Čestné uznanie:
Ricoh Slovakia s.r.o: RICOH Slovakia 2024